نمایشگاه همکاری تجاری و فرهنگی لهستان در تهران گشایش یافت

توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور از اهداف برپایی این نمایشگاه عنوان شده است.

به گزارش  روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، در آیین برپایی این نمایشگاه جمعی از مدیران کشور و استان البرز  و نیز هیات ۴۶ نفره تجار  لهستانی به سرپرستی “ریشاردز ترانسکی” رئیس اتاق بازرگانی منطقه “سیلیسیا”  این کشور حضور داشتند.

 رییس اتاق بازرگانی البرز درمراسم افتتاحیه نمایشگاه درسخنانی گزارش مبسوطی از چند مرحله مذاکره و امضای تفاهم نامه در زمینه های تجاری و اقتصادی میان دو استان البرز و “سیلیسیا” لهستان ارایه کرد.

رحیم بنا مولایی گفت: این مذاکرات در  بهمن ماه سال ۹۴ با امضای تفاهم نامه آغاز  و تا کنون هیات بازرگانی لهستان در سه مرحله برای ادامه  توافقات به البرز سفر کرده و نشست های تجاری مفیدی در اتاق بازرگانی البرز داشته اند.

وی افزود: همچنین هیئت تجاری استان البرز متشکل از تجار استان های البرز، تهران، اصفهان، فارس و خوزستان درسفر به لهستان مذاکرات تجاری و اقتصادی بین دو کشور را ادامه دادند.

رییس پارلمان بخش خصوصی البرز  برگزاری جلسات منظم با مرکز تجاری لهستان در تهران در خصوص توسعه همکاری های مشترک از جمله سرمایه گذاری در ترمینال مسافربری فرودگاه پیام البرز را از جمله مذاکرات طرفین عنوان کرد.

بنامولایی گفت: اعضای هیات تجاری لهستان درحضور سه روزه در ایران از فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز بازدید و سرمایه گذاری مشترک در  این منطقه را مورد بررسی همه جانبه قرار خواهند داد.

  در نمایشگاه  همکاری های تجاری و فرهنگی لهستان که برای مدت سه روز دایر خواهد بود انواع محصولات متنوع  کشور لهستان در ۱۸ غرفه به نمایش گذاشته شده است .

این نمایشگاه برای بازدید فعالان اقتصادی اعم از عوامل تولید ، توزیع و صادرات تا سی بهمن ماه جاری دایر خواهد بود.

 یکی از غرفه های این نمایشگاه به  تصاویر و پوسترهایی از پذیرش پناهندگان لهستانی توسط ایران در جنگ جهانی دوم و میهمان نوازی ایرانیان  اختصاص یافته بود که مورد توجه خاص بازدید کنندگان قرار گرفت.

 در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه استاندار البرز، هیات رئیسه و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و البرز  حضور داشتند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *