درباره ما

به مرکز مشاوره مدیریت و کارآفرینی کارامُد خوش آمدید

بیشترین تلاش ما کمک به مدیران عامل و صاحبان کسب و کارها ست تا با استفاده از خدمات مشاوره ای ، کارایی و اثر بخشی  را در قست های مختلف سازمان خود افزایش دهند

و اما ما ...

ما در مرکز مشاوره مدیریت و کارآفرینی کارامُد آماده ارائه خدمات آموزشی و  مشاوره ای به کارآفرینان در حوزه بازاریابی و فروش ، بررسی و عارضه یابی واحد و یا سازمان فروش ، مشاوره های تأمین مالی ، و مشاوره های لازم جهت راهبری کسب و کار … هستیم

چشم انداز ما

ارائه مشاوره های لازم به کارآفرینان با بهره گیری از متدهای روز دنیا 

بسط و توسعه مشاوره مدیریت  بعنوان یک حرفه جهانی که موفقیت اجتماعی و اقتصادی کارآفرینان را هدایت می‌کند.

مأموریت ما

  • خدمت به منافع مشتری
  • مشارکت در اجرای پروژه های مشاوره فقط زمانی که به نفع مشتری باشد.  اولویت ما صرفاً ارائه مشاوره است و نه پیاده سازی آن
  • پرهیز از ایجاد هیجانات کاذب در مشاور پذیر با هدف تعریف پروژه های بیشتر

تاریخچه

بیشتر کارآفرینان ، نوآوران ، فاندرها حوزه کسب و کار و تولید در یک یا دو زمینه خاص تخصص دارند و سایر بخش ها معمولاً از طریق پرسنل عملیاتی میشوند و در بیشتر حوزه ها مهارت پرسنل تعیین کننده کیفیت واحد مربوطه است در حالی که در شرکت های پیشرو در سراسر دنیا ، در بخش های اصلی مانند مالی اداری ، بازرگانی ، فروش و … از مشاوران زبده استفاده می کنند . بر این مبنا مرکز مشاوره مدیریت و کارآفرینی کارامُد از سال 1392 با برگزاری دوره های آموزشی و جلسات مشاوره ای در حوزه بازاریابی و فروش ، رضایتمندی مشتریان ، تحلیل شخصیت مشتریان ، مذاکرات فروش ، بازاریابی خدمات ، برگزاری سمینارهای حوزه کسب و کار ، صادرات و بازرگانی ، قرارداد کار ، مالیات سعی در توانمند سازی مدیران و کارآفرینان داشته و با توجه به فعالیت های صورت گرفته موفق به دریافت مجوز مشاوره کارآفرینی و مدیریت از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شده است .

درباره ما :

در زندگی روزمره همه ما گاهی شرایطی پیش آمده است که نیاز به وجود کسی را احساس کرده ایم که بتواند حرف ها و دغدغه هایمان را بشنود، از تجربیاتش با ما صحبت کند یا حتی راه حلی برای مشکلات ما ارائه دهد.
در دنیای امروز که همه مسائل کاملا تخصصی و پیچیده شده است و برای هر مهارتی نیازمند دانش و تخصصی خاص هستیم دیگر نمی توان در هر مسئله ای صاحب نظر بود.
در دنیای کسب و کار هم وضع همین گونه است. گاه برای پیشبرد اهداف شرکت نیاز یک مشاور متخصص احساس می شود و اینجاست که اهمیت مشاوره کسب و کار و شرکت مشاوره مشخص خواهد شد.

مشاوره کسب و کار چیست؟
همان طور که از مقدمه این مطلب مشخص است مشاوره کسب و کار به معنی ارائه راه حل ها و مشورت به کسب و کارها و شرکت هاست. مشاور هم به کسی گفته می شود که امر مشورت و انتقال اطلاعات را انجام می دهد. مشاوران معمولا زیر نظر یک شرکت مشاوره فعالیت می کنند.
پس از این که کسب و کارتان را آغاز کردید و به فعالیت هایتان مشغول شدید زمان هایی خواهند رسید که با موانع و مشکلاتی رو به رو خواهید شد. مشکلاتی که اگر برای آن آماده نباشید و موانعی که اگر برای حلشان چاره ای نیاندیشید شما را به دردسر خواهند انداخت و حتی ممکن است سرعت رشد شما را کند و ضعیف کنند. بنابراین برای حل این موانع و مشکلات به مشاوره کسب و کار و متخصصی با مهارت کافی نیاز پیدا خواهید کرد. امروزه به دلیل افزایش نیاز به وجود مشاوران در کسب و کارها شرکت مشاوره بسیاری در حوزه های مختلف کسب و کار و با تخصص ها و مهارت های مختلف ایجاد شده اند.
اقدامات یک مشاور :
یک مشاور در حوزه مشاوره کسب و کار در قدم اول به بررسی کسب و کار، اقدامات انجام شده، نتایج کسب شده،‌ پتانسیل موجود در آن کسب و کار یا شرکت می پردازد. به این معنی که در مشاوره کسب و کار در اولین سطح، مشاور نقش یک آنالیزور دقیق را بر عهده خواهد داشت که بخش های مختلف را به دقت بررسی کرده و وضعیت فعلی را گزارش میکند.
در مرحله بعد با توجه به اهداف سازمان به بررسی نتایج و اهدافی که باید سازمان به آن دست پیدا کند می پردازد. برای این کار مشاوره کسب و کار باید با تحلیل ها و بررسی های دقیق و حساس انجام شود زیرا یک تحلیل اشتباه می تواند آینده کسب و کار را به خطر بیاندازد. اما یک تحلیل درست و کارآمد می تواند به بهره وری بیشتر سازمان، دستیابی به اهداف و رشد بیشتر آن کمک کند.
 

از دیگر وظایف مشاور می تواند بررسی ضعف ها و تهدیدها و عوامل بیرونی سازمان باشد که ممکن است در مسیر رشد یا دستیابی به اهداف سازمان را دچار مشکلات بعدی کند. در قدم بعدی مشاور می تواند اهداف بلند مدت و سالانه سازمان را بررسی و تدوین کند.

حوزه های مشاوره کسب و کار
 مشاوره ها می تواند در سطح یک شرکت در حوزه های خاصی مانند مشاوره مدیریت ، مشاور منابع انسانی، مشاوره بازاریابی، مشاوره فروش، مشاوره فرایند و…باشد.
مشاوره مدیریت نوعی از مشاوره است که به مدیران ارشد یک سازمان در بهره وری بهتر کمک خواهد کرد. یک شرکت مشاوره معمولا از متخصصانی در زمینه مشاوره مدیریت بهره می برد که بتوانند مسائل را در سطح مدیریت بررسی و تحلیل کنند و چالش ها و راه حل های آن ها را به مدیران گزارش کنند. یک مشاوره مدیریت زمانی موفق است و به رشد کسب و کار کمک می کند که بتواند تجربیات، اطلاعات، آمار و تحلیل های درستی به مدیران ارائه دهد.
مشاور منابع انسانی هم وظیفه هدایت مدیران یک شرکت برای مدیریت بهتر منابع انسانی را برعهده دارد. از آن جایی که نیروهای انسانی یک سازمان یکی از اصلی ترین و حیاتی ترین نقش ها را در یک سازمان برعهده دارند، یک مدیر در آن سازمان باید بتواند به خوبی امور مربوط به آن ها را سازماندهی کند. از آن جایی که امور مربوط به نیروهای انسانی بسیار گسترده و گاهی پیچیده است، یک مشاور منابع انسانی می تواند کمک ویژه ای برای مدیران سازمان ها به شمار رود.
یک مشاور منابع انسانی وظیفه بررسی وضعیت نیروهای انسانی، از جمله بررسی وضعیت عملکرد کارکنان، تعیین نقش کارکنان، گسترش مشاغل و جذب نیروها، سیستم حقوق و مزایا و حتی مدیریت عملکرد نیروهای انسانی و کار را بر عهده دارد.

 

توسعه کسب و خود را آغاز کنید

engage

Get the coolest tips and tricks today

This ebook will change everything you ever thought about relationships and attachment. Find the secret to connecting better and faster